Varis Belirtileri Nelerdir ?

Kılcal ve orta boy varisler genellikle hiç yakınma oluşturmazken ileri evrelerde kişinin yaşam kalitesini bozan çok ciddi şikayetlere neden olabilmektedir. Ağrı, en sık rastlanan yakınmadır. Çoğunlukla her iki bacakta, diz altında ve dinlenme halinde ortaya çıkmaktadır. Hareket etmekle azalmaktadır. Özellikle damar üzerinde ağrı görülebilir. Adet döneminde kadınlarda daha sık rastlanan bir durumdur.

Ayaklarda şişlik de sıklıkla gördüğümüz belirtiler arasındadır. Özellikle ayak bileklerinde, genel olarak diz altında ve ayaklarda görülmektedir. Uzun süre ayakta kalmak ve oturmak gibi durumlarda ortaya çıkan yorgunluk hissi de olabilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Belirtiler

Bacaklarda yanma ve sıcaklık hissi özellikle yaz aylarında damarların genişlemesi ile daha belirgin olan belirtilerdir. Varisli damar üzerinde kaşıntı, ayak parmaklarında uyuşma, özellikle geç yatarken bacaklarda kramp da belirtiler arasında yer almaktadır. Buna bağlı şikayetler genellikle günün ilerleyen saatleri ile birlikte artmaktadır. Yakınmalar diz altı bölgede belirgindir. Soğuk su ile yıkama ve bacakları yukarı kaldırma ile şikayetler azalmaktadır. Yürümekte şikayetler azalırken, hareketsiz kalınan durumlarda artmaktadır. Varis çorabı giymek şikayetleri azaltır.

Birçok hastada, dışarıdan bakıldığında bacaklarda varis görülmemesine rağmen ciddi şikayetler görülebilmektedir. Doppler ultrason tetkiki ile bacaklardaki toplardamar hastalığı rahatlıkla ortaya çıkmaktadır.

Tedavi Yöntemleri

Varis tedavi yöntemleri kliniğimizde son teknolojiye uygun olarak geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekmektedir. Kalp Damar Cerrahlarımızın üzerinde uzun yıllar yapmış olduğu çalışmalar sonrasında tedavi merkezi haline gelen Mediport Nişantaşı kliniğimizde başvurduğumuz; radyo frekans, lazer ve skleroterapi yöntemleri ile tedavisi başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Vakanın hangi aşamada olduğunun teşhis edilmesi kullanılacak yöntemin belirlenmesinde önem teşkil etmektedir. Örneğin; yüzeysel bir yapıya sahip olanlarda lazer tekniğini kullanırken, cilt yüzeyinden kabarık halde bulunan damarlar içinse skleroterapi yöntemini kullanmaktayız. Yüzeysel ya da kabarık damar fark etmeksizin %100 başarı elde etmemizi sağlayan bir diğer yöntem ise radyo frekanstır. Kliniğimizde 30 yıllık deneyime sahip olan ve ameliyatsız tedavi kavramını Türkiye’ye getiren Mediport Nişantaşı kliniğimize dilediğiniz zaman ulaşabilir, randevu talep edebilirsiniz.

Tedavi Ücretleri

Ücretler hastaların merak ettiği konuların başında yer almaktadır. Sağlığını kaybetmenin yanı sıra ekonomik kayıp da yaşamak istemeyen hastalarımızın içini ferahlatacak adil ücretlendirme politikamızda varis tedavi ücretleri bütün kesimlere hitap edecek şekilde oluşturulmaktadır.  Varis tedavi ücretleri oluşturulurken vakanın hangi aşamada olduğu önemlidir. Başlangıç seviyesinde olan vaka ile ülser halini almış varisli damarın tedavi ücreti elbette farklılık gösterecektir. Kliniğimiz hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini her şeyin üstünde tutan anlayışı ile bir telefon kadar yakınınızda bekliyor.

Randevu ve İletişim

İstanbul Mediport Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat

Op.Dr. Sinem Yiğit Uğur

Op.Dr. Salih Cenap Çevli

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

 

İzmir

Op.Dr. Altan Karan
Op.Dr. Rıza Aktaş
Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
Tel: 0232 421 11 11
Tel2: 0232 229 00 25
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir