Nasır Ameliyatı

Nasır Ameliyatı ayak, el vb. alanlarda yaşanan nasır problemlerinin giderilmesi için gerçekleşen cerrahi bir operasyondur. Nasır Ameliyatı nasıl yapılır? Diye merak eden okuyucularımız için cevaplayacak olursak; nasırlı alanların lokal anestezi diye tabir edilen bölgesel uyuşturma yöntemiyle uyuşturulması ile yapılmaktadır. Bölgesel uyuşma sağlandıktan sonra nasır ameliyatı başlayacaktır. Neşter yardımıyla nasırlı bölgelere büyüklüklerine göre kesikler atılacaktır. Kesiklerin olduğu alanlardan içeri girmek suretiyle nasır ve nasıra ait kök kalıntısı çıkarılır. İşlem tamamlandıktan sonra ise dikiş atılma işlemine geçilir. Yine kesiğin büyüklüğüne göre belirli sayıda dikiş atılır. Nasır ameliyatlarında en çok dikkat edilmesi gereken husus nidus olarak tabir edilen nasır kökünün alınmasıdır.

Zira sadece nasır alınırsa ve kök temizlenmezse rahatsızlık kısa bir süre sonra tekrarlayacaktır. Nasır ameliyatlarının süresi 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Son olarak bahsetmiş olduğumuz bu tür klasik nasır ameliyatı yöntemi sadece devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Özel hastane ve aynı kalitede hizmet vermekte olan kliniklerde bu tür operasyonlar çok farklı yöntemlerle yapılmaktadır.

Ameliyatsız Nasır Tedavisi

Ameliyatsız Nasır Tedavisi olarak bilinen ve özellikle klinik ve özel hastanelerde kullanılmakta olan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerde kesinlikle anestezi, kesik ve dikiş atma benzeri klasik ameliyatlarda kullanılan yöntemler kullanılmaz. Ameliyatsız nasır tedavisinde nasırlı ayak üzerinde herhangi bir uyuşturma işlemi yapılmaz. Aynı şekilde nasırlı ayak üzerinde kesik, dikiş vs. kesinlikle oluşturulmaz. Bu tedavi yönteminde kanla ya da klasik ameliyatlarda duymuş olduğunuz diğer neşter vb. kavramları duymazsınız.

Radyo Frekans Yöntemiyle Nasır Tedavisi

Son yıllarda yeni yeni adını duymaya başlamış olduğumuz radyo frekans yöntemi çoğu zaman lazerle karıştırılmaktadır. Ancak lazer ışınlarından farklı olarak uygulanan Radyo Frekans Yöntemiyle Nasır Tedavisinde radyo dalgaları ön plana çıkmaktadır. Bu radyo dalgaları nasırlı bölgeye uygulandığında dalgalar aracılığıyla iletilen bir ısı oluşmaktadır. Bu ısı nasırlı bölgeye bir süre uygulanır. Nasırlı alan ısıdan etkilenerek tahribata uğrar. Ve nasırın bir kısmı kurur. Bir kısmı buharlaşır. Nihayetinde bölge temizlenmiş olur. Kısa süre ayak tabanının yere değmesi engellenir. Ancak sonrasında rahatlıkla kalkıp yürüyebilir. İşinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Randevu ve İletişim

İstanbul Mediport Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat

Op.Dr. Sinem Yiğit Uğur

Op.Dr. Salih Cenap Çevli

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

 

İzmir

Op.Dr. Altan Karan
Op.Dr. Rıza Aktaş
Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
Tel: 0232 421 11 11
Tel2: 0232 229 00 25
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

Randevu Formu için Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir