Lazerle Varis Tedavisi

Ortalama olarak geçmişi 10 ile 15 yıl arasındadır. Türkiye’de ilk olarak göz ve göz kusurları için kullanılan lazer uygulamaları ilerleyen zamanda ben tedavisinden, varise, hemoroidden, sivilceye kadar çok geniş yelpazede bulunan hastalıklar için tedavi imkanı sunmuştur. Ayrıca lazer uygulaması güzellik ve estetik merkezleri tarafından da kullanılmaktadır. Burada çeşitli cilt kusurları ve bozuklukları için tedavi imkanı sağlamaktadır. Son olarak da günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için epilasyon hizmeti de vermektedir. Yani lazer bu kadar kısa süredir hayatımızda olmasına rağmen pek çok rahatsızlık, kusur vb. problemler için tedavi sağlar. Lazerle tedavi ise özellikle varisleri küçük ve kılcal olarak tabir edilen şekilde olan hastalar için en kullanışlı tedavi şeklidir. Lazer en küçükleri dahi yok edebilecek kabiliyete sahiptir.

Uygulamasının Sağladığı Avantajlar

Hastalık için son dönemde geliştirilen çok sayıda tedavi yöntemi olmasına karşın küçük ve kılcal damarlar için köpükle tedavi ya da radyo frekans tedavisi kullanılamaz. Bunun sebebi ise iğne kullanılmasıdır. İğneler kılcal damarların içine giremeyeceği için lazerle tedavi burada büyük bir avantaj sağlamaktadır. En küçük varis oluşumlarını bile tamamen ortadan kaldırabilir. Lazerle varis tedavisinin sağlamış olduğu en büyük avantajlardan biri budur. Diğerlerine bakacak olursak;

  • Küçük bir klinik ortamında rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir. Devasa teknolojik ameliyathanelere gerek duyulmaz.
  • Klasik ameliyatta narkozla anestezi yapılırken ve en az 1 gece hastanede kalmanız gerekirken lazerle varis tedavisi ise sadece 25-30 dakika sürmekte ve sonrasında evinizde istirahat edebilmektesiniz. Bu sayede zamandan avantaj sağlamaktadır.
  • İşlem sırasında uygulanan bölgeye lokal olarak uyuşma sağlayan bir krem sürülerek ısı hissetme eşiğiniz minimal düzeye çekilir.

En önemlisi işlem çok kısa sürmekte ve günün geri kalanını evinizde geçirebilmektesiniz.

Tedavi Nasıl Yapılır?

Lazer uygulaması lokal uyuşma sağlayan krem sürüldükten sonra işlem yapılacak bölgenin üzerine uygulanır. Damarların üzerinde bir süre bekletilen ve bu süre içinde ısınmaya başlayan lazer ışınları varisli damarların tamamını yakarak tahrip eder. Ve damarlar tamamen yok edilir. İşlem sonrasında kremin etkisi geçtikten sonra çok hafif yanmalar hissetmeniz normaldir. Ancak bu yanmalar 1-2 saati geçmeyecektir.

Randevu ve İletişim

İstanbul Mediport Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Sinem Yiğit Uğur
Op.Dr. Salih Cenap Çevli Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

 

İzmir

Op.Dr. Altan Karan
Op.Dr. Rıza Aktaş
Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
Tel: 0232 421 11 11
Tel2: 0232 229 00 25
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

Randevu Formu için Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir