Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi

lazerle-hemoroid-basur-tedavisi-medikalartBildiğimiz gibi hemoroid hastalığı normalde her insanda makat etrafında bulunan 3 adet toplar damardan bir veya daha fazlasının şişerek kanamasıdır. Bu hastalık kabızlık, fazla ıkınma gibi sebeplerle ortaya çıkabilir. İç ve dış hemoroid olarak 2 gruba ayrılır ve derecesi 1 den 4’ e kadar sarkma ve geri gitme durumuna göre derecelendirilir.

Hemoroid hastalığının erken safhalarda lazer ile tedavi oldukça seçkin bir yöntem olarak ortaya çıkar. Hemoroidin en kolay ve konforlu tedavisi de denebilir.

Klasik yöntemine göre en iyi alternatif olan lazer tedavisi dış hemoroidlere değil iç hemoroidlere uygulanabilir. Bunun sebebi sadece ağrısız bölge olan makatın 1 cm ve daha iç kısımlarında kullanılabilmesidir. Bu bölge ağrısızdır ve bir anestezi gerekmez. Bu yöntemde bir kesme veya dikme yoktur. Özellikle erken dönem iç hemoroidler de hemoroidlerin kolayca tedavi olmasını sağlar.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Kaç Günde İyileşir ?

Lazer olarak isimlendirilen ışık aslında zaman kontrollü bir kırmızı ötesi ( infared ) ışık kaynağıdır. Yüksek ısıya sahiptir, aletin yaslandığı hemoroid pakesinin içindeki kanı pıhtılaştırıp damar cidarını büzerek hemoroidin ortadan kalkmasını sağlar. Bu doku 1 ay gibi bir sürede vücut tarafından emilerek ortadan kaldırılmış olur. Kanama olan iç hemoroitlerdeki kanamada durur.

lazer-hemoroid-basur-medikalart

Işın sadece 1 saniye gibi bir süre uygulandığından işlem çok kısa sürer. Alet anaskop denilen makatı açan cihazın içerisinden sokularak uygulanır. Hasta kısa sürede işine dönebilir. Çevre kaslara bir zararı yoktur ve fonksiyonlar etkilenmez.

Ameliyathane ve anestezi gerektirmemesi bir avantajdır. Anlaşılacağı üzere hastaların bu yöntemin uygulanabildiği erken safhalarda müracaat etmeleri önemlidir. Medical Art Bakırköy Kliniğimizde Lazerle hemoroid ameliyatı olanların yorumları anasayfamızda “Tedavi Olanlar” kısmından inceleyebilirsiniz.

Lazerle hemoroid ameliyatı fiyatı

Kliniğimizde hemoroid (basur) tedavisi ameliyatsız yöntemle tedavi edilmektedir. İlk önce hemoroidinizin durumu ve derecesine göre tedavi yöntemi belirleniyor. Tedavi yöntemlerimiz Lazer, Lastikle boğma (RBL) ve THD (hemoroid memelerini besleyen atar damarları bağlama yöntemi ) dediğimiz bir cihaz yardımıyla uygulanan bir yöntemdir. Lazerle hemoroid ameliyatı fiyatı öğrenmek için aşağıda yer alan iletişim numaralarımızdan arayabilirsiniz.

 

Randevu ve İletişim

İstanbul Mediport Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Sinem Yiğit Uğur
Op.Dr. Salih Cenap Çevli
Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

 

İzmir

Op.Dr. Altan Karan
Op.Dr. Rıza Aktaş
Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
Tel: 0232 421 11 11
Tel2: 0232 229 00 25
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

 

Randevu Formu için Tıklayın

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir