Lazer Epilasyon İle Varis Tedavisi

Lazer Epilasyon İle Tedavi ile ilgili birtakım yanlış anlaşılmalar vardır. Öncelikle bu konulara açıklık getirmek daha doğru olacaktır. Lazer uygulamaları pek çok hastalık, estetik problem vb. tedavide kullanılan bir yöntemdir. Ancak Lazerin türleri ve uygulanış biçimleri her türlü tedavide farklılık göstermektedir. Lazerle varis tedavisi yapılır mı? Evet yapılır. Ancak  lazer epilasyon ile tedavisi mümkün olan bir uygulama değildir. Çünkü uygulanmakta olan lazer ışınları ile epilasyonlarda kullanılan lazer ışınları hatta kullanılan lazer cihazının türü bile farklıdır.

Lazer Epilasyonun Lazerle Varis Tedavisinden Farkı

Tam olarak uygulandığı alanda ortaya çıkmaktadır. Epilasyon sırasında kullanılmakta olan lazer ışıklarının dalga boyları melamin pigmenti denilen cildimize renk veren hücre tarafından emilmektedir. Direk olarak kıl köküne uygulanan lazer epilasyonda kıl kökleri yanarlar. Ve tekrar çıkmaya başladıklarında daha cılız çıkacaklardır. Lazer ışınları toplardamar yetmezliğinin yaşandığı damarların üzerine uygulanır. Burada ısınmadan dolayı damarlar tahrip edilerek varis tedavisi sağlanmış olur. Uygulamalardaki bir diğer fark ise epilasyon tedavisini Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanları yaparken, Lazerle tedavisini ise Kalp Damar Cerrahi Uzmanları yapmaktadır.

Diğer Tedavilere Göre Avantajı

Son yıllarda en çok tercih edilen tedavi yöntemi olmuştur. Bunun en önemli sebebi ise normal varis tedavisi uygulamalarında hastalar operasyon sonrasında istirahat etmek zoruındadır. Fakat lazerle varis tedavisinde ise işlemden hemen sonra çıkıp normal hayatınıza geri dönmeniz mümkündür. Diğer tedavileri hastanelerde ameliyathane ortamlarında gerçekleştirilirken lazerli uygulama klinik ortamında dahi rahatlıkla yapılabilir. Ameliyatlarda varislerin alındığı yerlerde çeşitli ebatlarda kesik ve dikiş izleri kalabilmektedir. Ancak lazerle varis tedavisinde böyle bir durum söz konusu dahi değildir. Ameliyatlı tedavilerin tümü belirli bir yaşa kadar yapılabilmektedir. Çünkü ileri yaş grubu için ameliyat bir risk barındırmaktadır. Her yaştan herkes tedavi imkanlarından yararlanabilir. Ek hastalıklar ameliyatlar için her zaman sorun teşkil eder. Özellikle hipertansiyon, şeker vb. rahatsızlıklara sahip olan kişiler normal ameliyatlara giremez. Lazer uygulamasında herhangi bir dahili işlem ya da ilaç kullanılmadığı için ek hastalıkların bir önemi yoktur.

Randevu ve İletişim

İstanbul Mediport Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat

Op.Dr. Sinem Yiğit Uğur

Op.Dr. Salih Cenap Çevli

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

 

İzmir

Op.Dr. Altan Karan
Op.Dr. Rıza Aktaş
Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
Tel: 0232 421 11 11
Tel2: 0232 229 00 25
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir