Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi

Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi ilk olarak üretilip piyasaya sürüldüğünde bu dertten muzdarip olan pek çok kişinin sevinçle karşıladığı bir tedavi yöntemi olmuştur. Çünkü bilinen anlamda gerçekleştirilen varis tedavileri gerçekten çok zor gerçekleşmektedir. Devlet hastanelerinde kalp damar cerrahı uzmanları tarafından yapılan klasik operasyonlar hem uzun sürmekte hem de operasyon sonrasında hastaların yine uzun bir iyileşme dönemleri olmaktadır. Bu yüzden bu tür operasyonlar çoğu zaman varis ameliyatlarını yapan doktorlar tarafından bile önerilmemektedir. Bunun yerine hastalara varis tedavisi için ameliyatsız birtakım teknikler önerilmektedir. Modern teknoloji sayesinde geliştirilen bu yöntemler hastaların varislerinin kontrolü yapıldıktan sonra hangi yöntem daha uygunsa karar verilmekte ve ona göre bir işlem uygulanmaktadır.

Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi iğne ile gerçekleştirilmektedir. İğneli tedavi olarak bilinmekte olan bu yöntem sayesinde çok kısa bir sürede varislerinizden tamamen kurtulmanız mümkündür. Peki, Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi nasıl yapılır? İşte cevabı:

  • Bu yöntemde kılcal olarak tabir edilen küçük varisler hariç tüm varisler tedavi edilir. İğneli bir yöntem olduğu için iğnenin damar içine girebilmesi için damara sığması gerekmektedir. Ancak iğne kılcal varislere sığmayacağı için bu yöntem uygulanamaz.
  • Damarlara giren iğne yardımıyla sklerozan ismi verilen damarları kapatma özelliğine sahip bir ilaç köpük halinde enjekte edilmektedir.
  • Bu işlem sırasında normal ameliyatlarda kullanılmakta olan narkoz, uyutma vb. hiçbir işlem uygulanmaz.
  • İşlem sonrasında herhangi bir iz kalmadığı gibi hasta aynı gün içinde normal yaşantısına dönebilecektir.
  • Klinik ortamında rahatlıkla gerçekleştirilebilen bu işlem her yaştan herkese gönül rahatlığıyla uygulanabilir.
  • Ek hastalık olarak tabir edilen şeker, tansiyon vb. durumlar için herhangi bir sorun teşkil etmeyen bu tedavi yöntemi sayesinde 10-20 dakika içinde varislerinizden kurtulabilirsiniz.

Ameliyatsız bir tedavi olarak kabul edilen Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi hastalar için rahat ve konforlu bir tedavidir. Ancak doktorlar için zorlu bir operasyondur. Çünkü gerçekleştirmek ciddi bir dikkat ve titizlik gerektirir. Bu yüzden işlemi gerçekleştirecek olan doktorun mutlaka kalp damar uzmanlığının olması gerekmektedir. Tecrübesiz kişilerden mutlaka uzak durulmalıdır.

Randevu ve İletişim

İstanbul Mediport Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat

Op.Dr. Sinem Yiğit Uğur

Op.Dr. Salih Cenap Çevli

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

 

İzmir

Op.Dr. Altan Karan
Op.Dr. Rıza Aktaş
Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
Tel: 0232 421 11 11
Tel2: 0232 229 00 25
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir