Kıl Dönmesi Nasıl Geçer?

Kıl Dönmesi Nasıl Geçer? Rahatsızlığın sebep olduğu ciddi problemlerden yakınan kişilerin en sık sorduğu ve cevabını merak ettiği bir sorudur. Kıl dönmesi rahatsızlığıyla mücadele eden kişilerin en büyük sıkıntısı hastalık beraberinde oluşan şikayetlerdir. Bu şikayetlerden bahsedecek ve rahatsızlığın kısa tanımını yapacak olursak:

  • Kıl dönmesi rahatsızlığının oluşum şekli; saç ve vücut kıllarımızın dökülerek kuyruk sokumu bölgesinde birikmesiyle başlar.
  • Kuyruk sokumunda biriken bu yabancı maddeler buradaki gözenek ve deliklerden içeri girerler.
  • Üzerlerinde taşımış oldukları bakteri, mikrop ve çeşitli virüslerin burada uygun sıcaklığı ve ortamı bulduklarında üremeleri sonucu bölgede bir iltihap meydana gelir.
  • Oluşan bu iltihap zaman içinde kuyruk sokumu bölgesinde şişlik oluşturur. Ve dışarıya doğru bir sivilce şeklinde çıkarak kendini belli eder.
  • Başlarda sivilce şeklinde olan bu şey kaşıntı yapar. Ve hasta ister istemez bölgeyi kaşıyarak tahriş edecek ve sonrasında akıntılar başlayacaktır.
  • Akıntılar irin şeklinde olur. Ve bazen kanama da yaşanabilir. Bu kanama iç çamaşırına bulaşabilir. Ayrıca irin şeklinde dışarı akan iltihap oldukça kötü bir kokuya da sebep olmaktadır.
  • Daha sonrasında çeşitli ağrılar oluşmakta ve son noktada ise hastalar artık oturamaz hale gelmektedir.

Tüm bu aşamaların sonrasında hastalar: Kıl dönmesi nasıl geçer? Sorusunun cevabını arar olmaktadırlar.

Bitkisel Yollarla Geçme İhtimali Var Mı?

Kıl dönmesi rahatsızlığı harici olarak başlayan fakat dahili olarak devam eden bir hastalıktır. Yani dışarıdan gelen ve bölge için yabancı kabul edilen saç ve vücut kıllarının içeri girmesi vesilesiyle oluşur. Sonrasında ise İçeride iltihap oluşturduğu için dahili olarak seyreder. Bu yüzden dışarıdan kremle ya da hazırlanan bitkisel kürlerle geçme ihtimali yoktur. Yine aynı şekilde bitkisel çay ve bitkisel karışımlardan elde edilen diğer ilaçlarla tedavi edilmesi söz konusu değildir. Peki, Kıl dönmesi nasıl geçer? Ya hala devlet hastanelerinde yapılmakta olan eski usül Flap ameliyatı ile ya da henüz özel hastane ve kliniklerde uygulanmaya başlanan yeni nesil Mikrosinüsektomi tedavisi ile geçmektedir. Tüm bu operasyonların da mutlaka doktor tarafından yapılması gerekir. Uzmanlar tarafından hastalara ameliyatsız bir yöntem olduğu için Mikrosinüsektomi önerilmektedir.

Randevu ve İletişim

İstanbul Mediport Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Sinem Yiğit Uğur
Op.Dr. Salih Cenap Çevli Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

 

İzmir

Op.Dr. Altan Karan
Op.Dr. Rıza Aktaş
Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
Tel: 0232 421 11 11
Tel2: 0232 229 00 25
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

Randevu Formu için Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir