Mediport Nişantaşı

Hemoroid Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ücretsiz Muayene Formu

Basur uzmanlar tarafından ciddi bir rahatsızlık olarak belirtilmektedir. Özellikle insanların hayat kalitesine kimi zaman doğrudan kimi zaman ise dolaylı olarak etki etmektedir. Bu sebepten ötürüdür ki hemoroid ağrısına ne iyi gelir?

Sorusuna verilecek en doğru cevap tedavi olacaktır. Basur rahatsızlığı genel olarak toplumumuzda sık rastlanan bir problemdir. İlerlemiş olan basur rahatsızlıkları çoğu zaman çok ciddi ve dayanılmaz bir hale gelen ağrılara çoğu zaman da kanamalara sebebiyet vermektedir.

Hal böyle olunca da insanların günlük yaşamını olumsuz etkilemektedir.  Ancak doktor kontrolünde basur tedavisi %100 olarak mümkündür. Peki, basur ağrısına ne iyi gelir? Basur ağrısı için bitkisel çözüm mümkün Mü?

İşte bu soruların cevapları:

  • Basur ağrısının tedavi olmadan iyileşmesi mümkün değildir. Dolayısıyla basur ağrısı sadece azaltılabilinir. Bu da öncelikli olarak planlı ve programlı bir beslenme düzeniyle mümkündür. Her şeyden evvel beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerekecektir.
  • İlk etapta sigara ve alkol azaltılmalıdır. Mümkünse hayatınızdan tamamen çıkarmanızı önermekteyiz.
  • Bol miktarda sıvı tüketimi sağlanmalıdır. Sıvıdan kasıt öncelikli olarak sudur. Bunun dışında bağırsakları yumuşatma özelliğine sahip olan şeftali ve kayısı suyu da önemli ölçüde tüketilmelidir.
  • Sabah erken kalkılmalı ve aç karna hem ruhsal hem de fizyolojik olarak rahatlatıcı bir özelliğe sahip olan papatya çayından içebilirsiniz. Özellikle şiddetli ağrıların olduğu atak dönemlerinde papatya çayı sizlere çok iyi gelecektir.
  • Bağırsak sindiriminde bizlere en çok yardımı dokunan yoğurt, içebiliyorsanız da kefir önerilmektedir.
  • Ekmek tüketimine özellikle dikkat edilmelidir. Az ve mümkünse esmer ekmek tercih edilmelidir.
  • Lifli gıdalar sofranızda her zaman bulunmalıdır. Bu tür lifli gıdaların bağırsaklarınızın için ciddi faydaları vardır.
  • Aşırı acı, yoğun baharatlı ve yağlı yiyecekler, asitli içecekler, aşırı şeker ve aşırı tuzlu diğer tüm besinlerden uzak durulması gerekmektedir.

Basur ağrısına ne iyi gelir? Diye merak edenlerin muhtemelen yazımızı okuduktan sonra yediği içtiği besinlere dikkat edeceklerini umuyoruz. İnsanların yaşamını olumsuz etkileyen bu hastalığın çözümü, hem profesyonel kişiler eşliğinde bir basur tedavisidir. Hem de sonrasında sizin mücadeleniz önemlidir. Unutmayın ki uğruna çaba göstermediğiniz hiçbir şeyden sonuç alamazsınız.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

Yorum ekle

Hızlı İletişim

whatsapp

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Sağlığınız Bize Emanet