Hemoroid Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hemoroid Ağrısına Ne İyi Gelir? Basur uzmanlar tarafından ciddi bir rahatsızlık olarak belirtilmektedir. Özellikle insanların hayat kalitesine kimi zaman doğrudan kimi zaman ise dolaylı olarak etki etmektedir. Bu sebepten ötürüdür ki hemoroid ağrısına ne iyi gelir?

Sorusuna verilecek en doğru cevap tedavi olacaktır. Basur rahatsızlığı genel olarak toplumumuzda sık rastlanan bir problemdir. İlerlemiş olan basur rahatsızlıkları çoğu zaman çok ciddi ve dayanılmaz bir hale gelen ağrılara çoğu zaman da kanamalara sebebiyet vermektedir. Hal böyle olunca da insanların günlük yaşamını olumsuz etkilemektedir.  Ancak doktor kontrolünde basur tedavisi %100 olarak mümkündür. Peki, basur ağrısına ne iyi gelir? Basur ağrısı için bitkisel çözüm mümkün Mü?

 

İşte bu soruların cevapları:

  • Basur ağrısının tedavi olmadan iyileşmesi mümkün değildir. Dolayısıyla basur ağrısı sadece azaltılabilinir. Bu da öncelikli olarak planlı ve programlı bir beslenme düzeniyle mümkündür. Her şeyden evvel beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerekecektir.
  • İlk etapta sigara ve alkol azaltılmalıdır. Mümkünse hayatınızdan tamamen çıkarmanızı önermekteyiz.
  • Bol miktarda sıvı tüketimi sağlanmalıdır. Sıvıdan kasıt öncelikli olarak sudur. Bunun dışında bağırsakları yumuşatma özelliğine sahip olan şeftali ve kayısı suyu da önemli ölçüde tüketilmelidir.
  • Sabah erken kalkılmalı ve aç karna hem ruhsal hem de fizyolojik olarak rahatlatıcı bir özelliğe sahip olan papatya çayından içebilirsiniz. Özellikle şiddetli ağrıların olduğu atak dönemlerinde papatya çayı sizlere çok iyi gelecektir.
  • Bağırsak sindiriminde bizlere en çok yardımı dokunan yoğurt, içebiliyorsanız da kefir önerilmektedir.
  • Ekmek tüketimine özellikle dikkat edilmelidir. Az ve mümkünse esmer ekmek tercih edilmelidir.
  • Lifli gıdalar sofranızda her zaman bulunmalıdır. Bu tür lifli gıdaların bağırsaklarınızın için ciddi faydaları vardır.
  • Aşırı acı, yoğun baharatlı ve yağlı yiyecekler, asitli içecekler, aşırı şeker ve aşırı tuzlu diğer tüm besinlerden uzak durulması gerekmektedir.

Basur ağrısına ne iyi gelir? Diye merak edenlerin muhtemelen yazımızı okuduktan sonra yediği içtiği besinlere dikkat edeceklerini umuyoruz. İnsanların yaşamını olumsuz etkileyen bu hastalığın çözümü, hem profesyonel kişiler eşliğinde bir basur tedavisidir. Hem de sonrasında sizin mücadeleniz önemlidir. Unutmayın ki uğruna çaba göstermediğiniz hiçbir şeyden sonuç alamazsınız.

Randevu ve İletişim

İstanbul Mediport Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat

Op.Dr. Sinem Yiğit Uğur

Op.Dr. Salih Cenap Çevli

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

 

İzmir

Op.Dr. Altan Karan
Op.Dr. Rıza Aktaş
Adres: Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak İzmir
Tel: 0232 421 11 11
Tel2: 0232 229 00 25
GSM & WhatsApp: 0533 963 54 45

Randevu Formu için Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir