Mediport Nişantaşı

Ben Tedavisi

Vücudumuzda neden çıktığı bilinmeyen benler genellikle zararsız olsa da estetik açıdan can sıkıcı olabiliyorlar. Derimizin renginde veya kahverengi renkli olan bu benler çoğunlukla yüzümüzde, gözkapaklarımızda, koltukaltlarımızda, sırt ve göğüs bölgelerimizde çıkabiliyor. Bunların bir kısmı doğuştan olduğu gibi, bazen sonradan da çıkabiliyor.

Ben’in (Nevus) Tedavi Yöntemleri

Lazer’le Tedavi Yöntemi

Renge dayalı bir tedavi yöntemi olan Lazerle ben aldırma tedavisinde, sadece koyu renkli benlerin tedavisi için lazer kullanılır. Yüzeysel benlerde etkilidir. İşlemden sonra ciltte leke ve iz kalabilir.

Elektrokoter (Buharlaştırma Yöntemi)

Buharlaştırma ile ben tedavisi olarak bilinen Elektrokoter yöntemi, Elektrokoter cihazı ile yapılmaktadır. Katmanlar halinde buharlaştırılan ben cilt yüzeyine kadar uygulanmaktadır. Bu noktadan sonra hastada tedavinin uygulandığı kısımda bir kaç gün kabuklanma olup, sonrasında normal cildinize geri dönebilirsiniz.

Radyofrekans Yöntemi

Elektrik enerjisini radyo dalgalarına dönüştürerek etki eden bir yöntemdir. Yüzeysel ve kabarık tüm benlerin tedavisinde kullanılır. Kliniklerimizde Ben Tedavisi için en çok kullanılan yöntemdir.

Benleri aldırmak zararlı mıdır?

İnsanlar arasında genel olarak benlerin alınması ile ilerde daha kötüye gideceği gibi yaygın bir yanlış inanış vardır. Aslında durum tam tersidir yani benlerin alınmaması durumunda Malign Melanom adlı deri kanserine yakalanma riski vardır. Bu yüzden benleri aldırmak zararlı değil tam tersine kanser riskini ortadan kaldırır.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.Ben tedavisi ağrılı / acılı bir tedavi midir?

Küçük sayılabilecek (1 cm çapından küçük) benlerde tolere edilecek seviyededir. Daha büyük benlerde lokal anestezi veya anestezik kremler yardımıyla operasyon yapılır.

Ben tedavisi kalıcı mıdır? Benler tekrar oluşur mu?

Ben Tedavisi kalıcıdır. Tedavi edilen bölgede tekrar ben oluşumu olmaz.

Ücretsiz Muayene

Kliniklerimizde uzman doktorlarımız eşliğinde uygulanan tedavi yöntemleri için ücretsiz muayene olma imkanını kaçırmayın.

Ücretsiz Muayene Olun

Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.Hızlı İletişim

whatsapp

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Sağlığınız Bize Emanet