Çökük Meme Ucu Tedavisi

Çökük Meme Ucu Tedavisi yalnızca Mediport Nişantaşı Bakırköy kliniğimizde yapılabilen bir tedavidir. Bu durum aslında bir hastalık ya da rahatsızlık olarak nitelendirilemez. Çünkü kişilere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yalnızca basit bir estetik kusur olarak tabir etmek daha doğru olacaktır. Çökük meme ucu tedavisi de bir o kadar basit bir yöntemle yapılmaktadır. Ameliyat gerektirmeyen çok basit bir cihaz kullanımıyla ve reçete düzenlenmesiyle tedavisi sağlanmaktadır. Tedavinin devamını hastalar evinde uygulamaktadır. Hastane ve ameliyathane gerektirmeyen bu yöntem için kliniğimize müracaat ediniz.

Memenin İçe Dönük Olması

Memenin İçe Dönük Olması durumu her kadında rastlanılan bir durum değildir. İstatistiklere bakıldığında yüz kadından sadece ikisinde bu duruma rastlanmaktadır. Göğüs ucunun içeri kaçması çok sayıda sebepten dolayı olabilir. Bunlardan bir tanesi yakın zamanda geçirilmiş şiddetli bir enfeksiyon olabilir. Ortaya çıkan bu şiddetli enfeksiyon sol ve sağ memede çökme yaratabilir. Enfeksiyonların vücudumuzda oluştuktan sonra yaratmış oldukları tahribatlar çok büyüktür. Zarar vermeden çıkıp giden enfeksiyon yok denilebilir. Bu durum da enfeksiyonun kadınlara verdiği zararlardan biridir. Memenin içe dönük olması durumu estetik kusurdan önce en çok yeni anne olmuş kadınları mağdur etmektedir. Hal böyle olunca anneler bebeklerini dahi emzirememektedir.

Göğüs Ucu Nasıl Çıkar?

Göğüs Ucu Nasıl Çıkar? Elbette bu tarz bir sorunla karşı karşıya olan kadınların cevabını en çok merak ettiği sorudur. Çökük meme ucu tedavisi yapan doktor bunu nasıl yapmaktadır? Özellikle yeni anne olan kadınlar için süt kanallarının korunması hususu çok büyük önem arz etmektedir. Tedavi lokal anesteziyle gerçekleşir. İşlem sırasında meme ucunu çeken bağlar kesilir. Ve küçük makaslar yardımıyla memenin uç kısmı dışarıya doğru yavaşça esnetilir. Son olarak da meme ucunun alt kısmına içeriden kalıcı bir destek dikişi yerleştirilir.  Pek çok yerde göğüs ucu çıkarıcı ismi verilen başka bir tedavi de piyasaya sürülmüştür. Ancak bu çok daha basit vakalar için kullanılabilir. Nasıl? Meme uçlarının ileri seviyede içeri kaçmadığı durumlarda niplet ismini verdiğimiz meme ucunu vakum yoluyla dışarı doğru çeken bir alet kullanılarak gerçekleştirilir. Ancak ilerlemiş seviyede olan meme ucu problemlerinde mutlaka yukarıda bahsettiğimiz işlemin yapılması gerekir.

Randevu ve İletişim

İstanbul Mediport Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat

Doç. Dr. Selim Sözen

Tel: 0212 574 25 25
Tel2: 0553 665 64 02
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

 

Randevu Formu için Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir