Mediport Nişantaşı

Ben Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu

Bazı koyu renkli nevüsler kanserleşme riski daha yüksektir. Benlerle oynamak, zedelemek bu riski artırabilir.Yazın özellikle güneş ışınlarına direk maruz kalınması, üstümüzdeki kıyafetlerin sürtünmesiyle o bölgenin tahriş olması, traş olurken kesilmesi vb gibi durumlar ben yapısının bozulmasına neden olur.

 

RADYO FREKANS YÖNTEMİ İLE
10 DAKİKA’da benlerinizden kurtulun!

Böyle durumların estetik açıdan çok sağlık açısından önemsenmesi gerekir. Nevüslerin (ben) renk değiştirmesi, boyutlarının büyümesi; 1cm den büyük olması, ben çevresinin belirsiz olması gibi durumlar ben’i şüpheli duruma sokmaktadır. Kuşkulu her benin incelenmesi gerekir. İşlemeden önce cihaz yardımıyla benden patolojik inceleme için parça alınabilir. Daha sonra benlerinizi Radyo Frekans yöntemiyle aldırabilirsiniz ve böylece oradaki kanserleşme şüphesi olan benlerinizi temizlemiş oluruz. Kahverengi ben tedavisi işlemi de kliniklerimizde uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır.

İnsanlarda yanlış bir kanı var ve en çok yöneltilen sorulardan biride benimi aldırırsam kanser olur muyum? Bunun cevabı net bir şekilde OLMAZSINIZ. Eski yöntemlerden biri olan ve kanamaları durdurucu olarak kullanılan, elektro koterizasyon yani yaraların damar uçlarını, yakarak kapatan eski koterizasyon yöntemi benlere uygulandığında benin bir kısmı yanar ve geri kalanı doku üzerinde bırakılırsa bunun kansere dönme ihtimali mevcuttur. Halk arasında çok yaygın olan yakıldığı zaman benlerin kansere dönme söylentisi tamamen bundan kaynaklanmaktadır. Halbuki bizim uyguladığımız yöntem radyo frekans yöntemi ile rengi normal ciltten farklı olan ben hücrelerinin yakarak değil buharlaştırılarak tamamen ortadan kaldırılmasıdır.

Ben Tedavisi Video İzle

Ben Tedavisi Hastalarımızın büyük çoğunluğu benlerinden estetik ve görsel açıdan şikayetçilerdir, aslında benlerimiz estetik açının yanı sıra bazı rahatsızlıkların kaynağını oluşturmakta. Vücudumuzdaki benlerin kanserleşme riski taşımaktadır.

Melanin cildimize rengini veren hücrelerin içerisindeki boya maddesine verilen isim olup melanosit bu boyayı içeren hücrelere denir. Latincede melanositik nevüs yani boyalı ben diyebileceğimiz oluşumlar melanosit hücrelerinin toplu halde bulunduğu oluşumlardır. Benlerin bir kısmı doğuştan  olabilmekte bir kısmı  ise sonradan ortaya çıkmaktadır. Benlerin oluşumunda önemli olan etkenleri şöyle sayabiliriz: genetik, kişinin yaşı, derisinin hangi tipte olduğu, hormonlar, ultraviyole içeren güneş ışınları ve vücut direnci.

Benler küçük ve çok görünür yerlerde değilse aldırılması tamamen sizin insiyatifinize kalmıştır. Çünkü herhangi bir kanserleşme durumu yoksa insan hayatını kesinlikle tehdit etmez. Benlerini aldıran kişilerin çok büyük bir kısmının aldırma sebepleri tamamen estetik kaygılardır.

Ben Aldırmak Tehlikeli mi?

 

Uzun süredir kanser oluşumunun sebepleri ve mekanizması araştırılmaktadır. Ben veya nevüs adını verdiğimiz vücut cilt eklerimizin kansere dönme riskleri düşük de olsa vardır. Kanşerlesme yönünde bir değişikliğin ortaya çıkması nevüs üzerinde uzun süreli kötü yönde bir etki ile görülmektedir. Örneğin iç çamaşırların kenarları veya lastiği üzerine denk gelen bir nevüs veya traş olurken devamlı kesilmeye maruz kalan bir nevüs böyle bir potansiyeldedir. Ayrıca ultraviyole ışık içeren güneş ışığı benler üzerinde kötü etkili olabilir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi benler her insanda olmasa da kanserleşme riskiyle karşı karşıyadırlar. Bu durumda ciddi anlamda dikkatli olmak gerekir. Çünkü kanserleşen ben bulunduğu bölgedeki hücrelere zarar vermeye başlayarak yayılma eğilimi gösterir. Dolayısıyla bütün vücudumuzu ve organlarımızı tehdit eden bir hale dönüşür.

Bunlar dışında bazı benlerin bulundukları yerler ciddi anlamda insan hayatını etkiler. Örneğin özellikle boyun bölgesinde ortaya çıkan benler kolye vb. aksesuarların kullanımı sırasında ya da tişört, kazak vb. eşyaların boyun kısımlarının takılması, sürtmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalabilir.

Whatsapp İletişim ve Danışma Hattı
0553 665 64 02

SİĞİL BUHARLAŞTIRMA YÖNTEMİ İLE
10 DAKİKA’da siğil ve bezelerinizden kurtulun!

Aslında kanser gelişiminde olay hücresel hatta moleküler seviyededir. DNA isimli genetik yapıyı içeren moleküldeki kopmalar ve eksilmeler ile kanser başlatıcı etkiler ortaya cikmaktadir ve bu değişiklikler uzun süredir dinlenme halinde olan ben hücrelerini bölünmeyi tetikleyerek bölünme kabiliyeti yüksek bir hale getirmektedir. Biz radiofrekans yöntemi ile ben hücrelerini buharlaştırıp ortadan kaldırdığımız icin bölünme ve çoğalma potansiyelli hücreleri de ortadan kaldırmış oluyoruz. Yani ortada kötüleşebilecek hücre kalmayacağı için böyle bir potansiyel ortadan kaldırılmış olmaktadır. Sonuç olarak benlerin radio frekans ile alınması tehlikeli değildir.

Bize başvuran hastalarımıza bu riskten dolayı ve görsel anlamda rahatsızlık duyan hastalarımıza ben tedavisi yaptırmalarını öneriyoruz. Bunu Nişantaşı kliniğimizde ameliyatsız, (neşter değdirmeden ve dikiş atmadan) yeni teknolojiyle gözle görülür bir iz kalmadan ben aldırma operasyonu gerçekleştiriyoruz. Bize gelen hastalarımız arasında çağ dışı ip yöntemiyle ya da piyasada satılan kremlerle benlerini yok etmeye çalıştıklarını bunu sonucu olarak ciltlerinde daha fazla hasara yol açtıklarını gördük. O nedenle insanların bu tarz yöntemleri kesinlikle denemekten kaçınmasını öneriyoruz.

Cildimiz ziyadesiyle hassas bir bölgedir. Üstelik her insanın cilt yapısı birbirinden farklıdır. Krem, jel vb. ürünlerle benlerin yok olmasını sağlamak mümkün değildir. Mümkün olmadığı gibi bahsi geçen bu piyasa ürünlerinin cildimize çok ciddi zararları da olabilir. Bu ürünler gerekli dermatolojik tetkiklerden geçmiş midir? Hangi cilt tipleri için uygundur? Bu detayların bilinmesi gerekmektedir. Sırf benlerini yok edebilmek için bu tür ürünler kullanan kişiler çok sayıda şikayetle doktora başvurmaktadırlar. Cilt üzerinde oluşan kaşıntılar ve buna bağlı olarak ortaya çıkan lekeler, döküntüler, kızarıklıklar vb. benlerden çok daha kötü sonuçlar doğurabilir.

Mediport Nişantaşı Kliniğimizde Lazer, Elektro koter (buharlaştırma) ve Radyo Frekans yöntemiyle birkaç dakika gibi kısa sürede benlerinizden kurtuluyorsunuz. Bu yöntemlerin dışarda yapılan Cerrahi yöntemlerden farkı ;cerrahi işlemle ben alımlarında  iz kalma olasılığı çok yüksek bir ihtimaldir,bizde ki kuladığımız yöntemlerden Radyo Frekans yöntemiyle ameliyatsız, dikiş atılmadan, anestezi gerektirmeden uygulanır. Tek seansta benlerinizi siliyoruz, işlem sonrası istirahat gerektirmez ve gözle görülür biz iz kalmaz.

Et Beni Tedavisi; Radyo Frekans Bütün Benler İçin Uygulanabilir mi ?

Vücudumuzda çok fazla ben çeşidi bulunabilir. Tıptaki karşılığı “nevüs” olan benler renk ve çap olarakta farklılık gösterir. (Kapiller,Hemanjiom) kırmızı renkli benler, yüzeysel,veya kabarık olan et benler olabilir. Radyo Frekans yöntemiyle ister benlerimiz yüzeysel yada kabarık et benleri olsun bu yöntemle alınması mümkündür.

Et beni tedavisi diğer benlere nazaran çok daha kolay gerçekleşen bir uygulamadır. Çünkü et benlerinin cilt altında devam etmekte olan herhangi bir bağlantısı yoktur. Olsa bile diğer benler kadar kuvvetli değildir.  Radyo frekans yöntemini tercih ettiğimiz kliniğimizde et beni ve diğer tüm benler rahatlıkla tedavi edilebilir.

Vücudunuzdaki benlerinizi kontrol edin, değişiklikleri gözlemleyin. En önemlisi hem sağlık hem de estetik acıdan rahatsızlık duyarsanız kliniğimizde Radyofrekansla acı duymadan kurtulabilirsiniz. Ben aldıranların yorumlarına aşağıdan ulaşabilir ayrıca Ben aldırma operasyonu fiyatları ve randevu için;

Mediport Nişantaşı kliniklerinde ben tedavisi işlemi alanında uzman doktorlar, genel cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp

56 yorumlar

  • Merhaba Hatice hanım 0553 665 64 02 nolu whatsapp sağlık hattımızdan doktorlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun.

 • Merhabalar benim gözümde alt kimliğimde ben var buyudu baya onu nasil aldırabilirim ve cok korkuyorum nasil ışlem yapılıyor bilgilendirirseniz cok sevinirim teşekkürler

  • Merhaba,
   Ben Tedavisinde en uygun, modern ve %100 güvenli yöntem olan Radio Frekans yöntemini kullanmaktayız. İşlemi dakikalar içerisinde tamamlayabilmekteyiz. Endişe ve korku duymanıza gerek yok. Ücretsiz muayenenizi yaptırmanız için sizi kliniğimize davet ediyoruz.
   Geçmiş olsun.

  • Merhaba,
   Ben fotoğrafınızı 0553 665 64 02 nolu whatsapp destek hattımıza gönderirseniz beninizin durumuyla ilgili değerlendirme yapabiliriz.
   Geçmiş olsun.

 • merhaba, yüzümde normal siyah olan benlerden bir kaç tane mevcut, bunları da diğer et benleri gibi alınabiliyor mu? alınıyorsa iz kalır mı.

  cevap verirseniz sevinirim

 • merhaba hocam yüzümde et ben değilde normal siyah benlerden yaklaşık 5 tane aldırmak istediğim var.acaba fiyat aralığı ne kadar olur

  • 0 553 665 64 02 bu numaraya whatsapp’tan fotoğraf atarsanız ona göre fiyat verelim. Fiyat benlerin boyutuna göre değişmektedir.

 • Merhaba hocam benim yüzümde et beni değil normal düz ben var sadece 5 tane acaba bunun fiyatı ne kadar

  • 05536656402 WhatsApp hattımızdan resim göndermeniz halinde net fiyat bilgisi verilir.iyi günler

 • Ben 18 yaşındayım sadece suratımda sağ tarafında var 4 tane malesef ama çok küçükler en büyüğü 0.3 – 0.1 diğerleri nokta gibi yinede rahatsızım devlete ve özel bir hastaneye gittim bana baya küçükler yada cerrahi müdahele dediler red ettim tabiki 😒 , hastaneleriniz bana pek yakın değil bu yüzden bir fiyat bilgisi alabilirmiyim burdan, çünkü güvendim bir hastanede aldırmakta kararlıyım ?

  • Merhaba, 4 ben için ücret 400TL’dir. Cerrahi müdahale olmanıza gerek yoktur. Radyo-frekans ile alabiliriz benlerinizi.

 • merhaba. sırtımda ikitane et beni var.
  bastırdığım veya sıktığım zaman acıyor
  bunları aldırsam fiyat ne olur ?

  • Merhaba İbrahim bey, muayenelerimiz tamamiyle ücretsiz net fiyatı muayene sonrası verebiliriz. Ancak ben alma işlemlerimiz 100TL’den başlamakta. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

   İstanbul Bakırköy Medicine Art
   Adres : Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
   TEL : 0212 574 25 25
   GSM : 0533 031 22 99

 • Merhaba benim anlım da ve anlimin sound a 2tane Ben var aldım aksamlar tehlikelimi çok kötü duruyo lütven cevaplayin

  • Merhaba Belma Hanım, muayenelerimiz tamamiyle ücretsiz net fiyatı muayene sonrası verebiliriz. Ancak ben alma işlemlerimiz 100TL’den başlamakta. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

   İstanbul Bakırköy Medicine Art
   Adres : Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
   TEL : 0212 574 25 25
   GSM : 0533 031 22 99

 • Merhaba, Bursa’da yaşıyorum ve kafamda iki tane aldırmak istediğim ben var. Rengi kırmızıya yakın, bu benleri almak mümkün mü ve eger mümkünse saçların sıfır numara mı olmasi gerekiyor. Ayrıca tahmını bir fiyat verirseniz sevinirim.

  • Merhabalar Ali Bey, ameliyatsız ben tedavisi kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır. Saçınızı kazıtmanıza gerek yok. Ücretsiz muayenemize katılarak ben tedavisi süreci ve tedavi ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Saygılarımızla

 • Merhaba sol kulak3 cm sağ çaprazında yaklaşık 1 cm çapında ve 0.7 mm yüksekliginde bir et beni var. İzzet Altınmeşe’ninkinden küçük ama o kıvamda.işaret parmağı ile oynanabilir kıvamda.Bundan kurtulmak için ne kadar ödemeliyim ? Teşekkürler hocam

  • Merhabalar, bunları radyofrekans (buharlaştırma) yöntemi ile alıyoruz. Toplam ödeyeceğiniz rakam üçü için 700₺ dır. Saygılarımızla

 • Merhaba benim yüzünün sol tarafında on tane ben var bu genleri aldirsam ortalama kaç para veririm

  • Merhabalar, yüzünüzde yer alan 10 adet ben tedavisi için 800 TL ödemeniz yeterlidir. Detaylı bilgi ve ücretsiz muayene için iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla

 • 13 yasindayim yuzumde var aldiirirsam birdaha cikarmi ve daha cok cikma ihtimali varmi haberlerde gormustum muayene olucaktim vazgecmistim

  • Merhaba, bir daha çıkma ihtimali yoktur. Kliniğimize bekliyoruz.

   İstanbul Bakırköy Medicalart
   Adres : Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
   TEL : 0212 573 50 75
   GSM : 0533 031 22 99

 • Merhaba, kizim 1 yasinda ve burnunun ucunda 9. ayindan itibaren kucuk bir kirmizi nokta farkettik (belki daha once cikmisti ama biz kucuk kirmiziligi 9. ayda gozlemledik.. Bu kirmizi nokta 3 ay icinde buyudu ve yaklasik 0.4 mm-05 mm civarinda sinek isirigi gibi bir sekle donustu. Spitz nevus adli cocuklarda gorulen kirmizi ben teshisi konuldu. Damar beni olmadigi soylendi. Acaba bu tarz beni de yuksek radyo frekansi ile aliyor musunuz? 1 yasindaki bebegin beni nasil alinabilir?

  • Merhabalar, radyo frekans tekniği ile iz bırakmadan ve problemsiz bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. Yaşın hiçbir önemi yok. En kısa zamanda müracaatınızı bekliyoruz. Saygılarımızla..

 • Benim ayak bilegimdem başlayıp diz kapağına kadar kıllı çepeçevre benim var Dev kıllı nevus ya da kıllı dev nevus demişlerdi tam hatırlamıyorum o derinin soyularak atılacağı diğer bacaktan alınan deri ile yama yapılacağı söylendi iki bacağımida mahvetmemek adına kabul etmedim hep bi bekleyişim oldu tip günden güne ilerliyor dedim bu tedaviye çok sevindim yüzde yüz silinmiş pürüzsüz bir bacağa sahip olabilir miyim ve böyle büyük bir benin maliyeti ne olur

  • Hatice hanım merhaba, geçmiş olsun bize Whatsapp numaralarımızdan resim atarsanız detaylı bilgi verebiliriz.

  • Merhaba,

   Siğil Tedavisi için ücretlerimiz: SGK’lı hastalarda %50 indirim şeklinde olup ilk alınacak siğil 200 TLdiğer eklenen her siğil için 100 TL alınmaktadır.
   5 – 10 mm büyüklüğündeki siğiller için ilk alınacak siğil 600 TL diğer eklenen her siğil için 300 TL ücreti alınır. daha detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

   Geçmiş Olsun…

 • yüz ve boyum bölgemde yaklaşık 15 tane düz ben bulunmakta. et beni olmasa da işlem uygulanıyor mu ?
  bir de her ben için fiyat alınıyomu toplam bi fiyatı yok mu ?

  • Merhaba,

   Radyo frekans yöntemiyle küçük bir işlem yaparak siğillerinizi yok edebiliriz.

   Geçmiş olsun…

   • merhaba HOCAM 2 ADET BEN ALDIRDIM 1 ŞUBATTA DAHA İYİLEŞMESİNE ZAMAN VARMI DAHA ALINMAMIŞ GİBİ DURUYORDA ?

    • Merhaba,

     Bazı hastalarda süreç biraz daha uzun sürebiliyor. Ben alımından sonra ortalama 1 ya da 1 buçuk ay kadar iyileşme süresi bulunuyor. Ancak içiniz rahat etmiyorsa müsait bir gününüzde randevu alarak kliniğimize uğrayın bir bakalım. Gerekirse ikinci bir işlem yapılabilir.

     Geçmiş Olsun…

  • Ben aldırmak için herhangi bir yaş kriteri yoktur. Her yaşta benlerinizi aldırabilirsiniz.

 • kolay gelsin benim yüzümde 13 e yakın küçük kabarık olmayan benler var ben osmaniye ilinde yaşıyorum sadece bu işlem için gelmek istiyorum fakat bir kerede tedavi olurmu ve iz kalırmı yakın olmadığımdan dolayı gelip görüsemiyorum tek seansta bitme ihtimali varmı

  • Tabi ki, diğer benlerden hiç bir farkı yoktur, İletişim numaralarımızdan randevu alabilirsiniz.

  • Evet, Edanur Hanım. İletişim numaralarımızdan randevu alabilirsiniz.

 • Selam menim yuzumde güneşten dolayı lekeler oluştu küçük ve çok sayıdalar geçen senede gözle görülür şekilde beşe yakın dudağımın üstünde lekenme oluştu bunlar zamanla ben gibi durmaya başlıyor ve sayıları çokça bunun için hangi tedaviyi uygun yoldan alabilirim hem iz kalmaması hemde birdaha çıkmaması için bir yol var mı sayısı çok fazla yardımcı olabilirseniz sevinirim ayrıca

 • 65 yaşımdan sonra yüzüm bir adet kahve rengi 2’5mm. Bebek çıktı lazerle alınabilir mi?

 • Ben’lerinizin büyük ve küçüklüğüne göre değişmekte . SGK’lı ücreti 1cm küçükse İlk alıncak ben 200tl diğer eklenen her ben için 100tl dir. Sgk’sız ücreti ilk 400 diğer eklenen her ben için 200tl dir.

  • Yüzümde 5 6 adet minik nokta şeklinde kahverengi benler var. Sgk liyim bunlar için paket fiyatı yapabiliyor musunuz?

   • Merhaba,

    İletişim numaralarımızdan bize ulaşırsanız sizin için uygun bir şey yapılacaktır.

    İyi günler…
    İletişim ve Randevu İçin;

    Bakırköy

    Tel1: 0212 573 50 75
    Tel2: 0533 031 22 99

    Nişantaşı

    TEL1 : 0530 478 91 52
    TEL2 : 0212 265 99 99

  • Merhaba Mustafa bey, benleriniz 0,5cm – 1cm arasındaysa 100TL, eğer 1cm’den büyükse doktorumuz görüp fiyat vermektedir Dilerseniz Whatsapp üzerinden bize fotoğraf atabilirsiniz veya ücretsiz olarak muayene için kliniğimize gelebilirsiniz.

   İstanbul Bakırköy Medicalart
   Adres : Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
   TEL : 0212 573 50 75
   GSM : 0533 031 22 99

Hızlı İletişim

whatsapp

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Sağlığınız Bize Emanet